آگهی
دانلود سریال آقازاده دانلود سریال موچین دانلود فیلم زن ها فرشته اند 2
خانه » هنر » عکس بازیگرها » مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ

مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ

مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ

عکس اکران فیلم کورش کبیر

عکس و ویدیو مسعود و سحر جعفری جوزانی در مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ /1 خرداد96

رونمایی از کتاب فیلمنامه و اعلام رسمی آغاز ساخت پروژه جهانی کوروش کبیر / موزه سینما

با یاد و بزرگداشت زنده‌ یاد علی معلم، مراسم رونمایی از کارهاى انجام شده در فاز صفر فیلم سینمایى «کوروش بزرگ»، کارت فرا اعتبارى بانک ملت به نام کورش کارت و چاپ دوم فیلمنامه «کورش کبیر» نوشته مسعود جعفری جوزانی ساعت ۱۷:۳۰ یکم خرداد ماه امسال در موزه سینما برگزار شد.

مراسم رونمایی از چاپ دوم فیلمنامه «کوروش کبیر» به نویسندگی مسعود جعفری جوزانی و با پژوهشگری فتح‌اله جعفری جوزانی و دکتر عبدالکریم یونسی و همچنین مراسم رونمایی از کارهاى انجام شده فاز صفر شامل؛ ١-سایت ٢- کوروش کارت بانک ملت و ٣- گزارش اتمام نقشه راه (آرت بوک) با حضور تعدادی از هنرمندان سرشناس سینما، تیاتر و تلویزیون کشور و تعدادی از شخصیت‌های برجسته علمی، فرهنگی و هنری و با یاد و بزرگداشت زنده‌یاد «علی معلم» منتقد و نویسنده سرشناس سینمای ایران؛ در ساعت ۱۷:۳۰ روز یکم خرداد ماه سال جاری در موزه سینما در تهران برگزار شد. نخستین چاپ کتاب فیلم‌نامه‌ «کوروش کبیر» نوشته‌ مسعود جعفری جوزانی که توسط انتشارات تریتا منتشر شد؛ ۱۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۴ در شعبه الف شهر کتاب واقع در زعفرانیه تهران رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از چاپ دوم فیلمنامه «کوروش کبیر» همچنین قرار است از آرت بوک و وب سایت پروژه سینمایی «کوروش کبیر» و نیز «کورش کارت» بانک ملت رونمایی شود و برنامه‌های آتی پروژه سینمایی «کوروش کبیر» به اطلاع عموم مردم خواهد رسید. در بخش‌هایی از مراسم نیز، مدیر گروه فرهنگی- اقتصادی پروژه «کورش بزرگ» در مورد ساخت شهرک سینمایی «کوروش کبیر» و چگونگی جذب سرمایه‌های داخلی، خارجی و همچنین مردمی برای ساخت این اثر سینمایی توضیحاتی ارابه خواهد داد.

داریوش ارجمند در این مراسم گفت: ما نیازمندیم به گذشته رجوع کنیم و تاریخ باستان ما بخشی از شناسنامه و هویت ماست که مغفول مانده است. تاریخ گذشته ما بسیار باشکوه و مومن است؛ چون طی تاریخ ما که بیش از پنج هزار سال از آن می گذرد هرگز بت پرست نبودیم و تمام تاریخ ما سرشار از یکتا پرستی و یزدان شناسی است.

در میان پادشاهان همواره افرادی خونخوار و خونریز پیدا می شدند اما مردی مانند کورش بزرگ را داریم که یگانه و دردانه در تاریخ محسوب می شود. شاید ۲۴ سال پیش بود که مرحوم علی معلم برای اولین بار به من گفت «می خواهم کوروش را بسازم» و شاید یکی از آرزوهای این مرد مانند آقای جوزانی بود. پسرم یک بار از آقای جوزانی پرسید آیا کوروش ساخته می شود؟ و او نیز در پاسخ گفت: «بله مگر من بمیرم.»

در ادامه این مراسم علی نصیریان با ابراز خوشحالی و این که نمی دانسته است علی معلم در این پروژه سهیم است گفت: حال که متوجه شدم ایشان ساخت این پروژه را در ذهنش داشته بسیار خوشحالم. ایشان مرد ایران دوست و سینما دوستی بود و این تمایل برای ساخت فیلم کوروش برای مردم ایران طبیعی است. این هویت ملی ماست اما ساخت این نوع کارها مخاطره آمیز و مشکل است.

خودم هر چه در زمینه شاهنامه تیاتر و فیلم دیدم، موفق نبوده است و علت این مساله تنها مربوط به تکنولوژی و ساختار نیست. بلکه مربوط به دور بودن از زمان حال و اضافه شدن افسانه هایی حول این قهرمان هاست که آن ها را غیر واقعی کرده است. طبعا به زمین آوردن و تجسم این پروژه بسیار مشکل است و بضاعت سینمای ما از لحاظ سرمایه گذاری نیز زیاد نیست.

ما از لحاظ محتوا، خودمان هستیم اما تکنولوژی و درام را از غرب گرفتیم که این اشکالی ندارد. اما استفاده از بازیگران خارجی در یک پروژه ملی خوب نیست. ما نیروها و جوانان خوبی داریم اما امکانات لازم برای ساخت یک پروداکشن بزرگ را نداریم. مسعود مرد میدان و تلاشگر است. امیدوارم بستر ساخت این فیلم فراهم شود چون باید جهانی باشد و امیدوارم به کمک بازماندگان علی معلم، نام او و کوروش بزرگ زنده نگه داشته شود و به موفقیت درخور دست پیدا کنند.

فتح الله جعفری جوزانی نیز در این مراسم گفت: اگر ما به هر شکلی کوروش را بسازیم، امکان جذب سرمایه را از خارج از مرز ایران نداریم. در مقطعی صحبت از حضور آل پاچینو شد اما بحث ها و صحبت هایی شد که منصرف شدیم. همه ایرانیان می توانند حامی این پروژه باشند، چون مجبور بودیم کوروش را به شکلی بسازیم که تبدیل به کوروش دیگران نشود. ما اگر ۳۰۰ بسازیم خارجی ها را تحقیر نمی کنیم. چون این انسانیت ریشه چندین هزارساله دارد.

آذر معماریان هم در این مراسم گفت: جسارت در گفتار علی معلم طی این دهه ها بر هیچکس پوشیده نیست. به یاد دارم سال ها پیش از ساخت فیلم ۳۰۰ دوست داشت تاریخ ملی این سرزمین به مردم جهان نشان داده شود. به یاد دارم وقتی سریال در چشم باد نمایش داده می شد، یقین پیدا کرد تنها کسی که می تواند این پروژه را پیش ببرد، مسعود جعفری جوزانی است.

خاطرم است هر دو صحبت از یک باقیات الصالحات می کردند و قرار گذاشتند تمام هنرمندان کمک کنند تا این پروژه به خوبی پیش رود. اگر علی معلم دوست داشت از یک هنرمند مطرح دعوت کند، به این دلیل نبود که بخواهد پول جمع کند، بلکه به این خاطر بود که این هنرمند می توانست با نامش، نام ایران را زنده کند.

از طرف روح این مرد بزرگ قول می دهم که عهد کرده ام سربازش باقی بمانم و در کنارش باشم و از صیانت این پروژه حفاظت کنم. مطمینم علی دلش می خواهد که این پروژه طوری طراحی شود که اگر هر کدام نباشند، تا آخر انجام شود.

در ادامه مسعود جعفری جوزانی نیز گفت: من و علی معلم رفیقیم. آدم ها نمی‌ روند بلکه شکل عوض می‌ کنند. علی و من معتقد بودیم که هیچ اتفاقی در جهان بزرگ نیست. هر ذهنیتی نطفه ببندد در هر حال قابل عملی شدن است. ما ملت بزرگی هستیم که دو هزار و پانسد سال قبل حرف قرن بیست و یکمی زدیم. می‌خواهیم این اتفاق بیفتد و این که چقدر طول بکشد مهم نیست. لازم است از آقای نامجو پسر ژاله علو قدردانی کنم که بدون چشمداشتی تحقیقات خود را ارایه کرد. ما برای این‌ پروژه شهری بنا خواهیم گذاشت که کارهای باستانی ما را آن جا بسازند و آن شهر برای مردم خواهد بود و کسی نمی‌ تواند آن را برای خود بداند. به گفته او احتمال دارد لوکیشن فیلم کورش در شیراز باشد.

او در پایان سخنانس تاکید کرد: امروز اتفاق‌های بزرگی افتاده است، نه تنها یک فیلم را می‌سازیم بلکه شهری را بنا خواهیم گذاشت و قول می‌ دهم که این اتفاق در ایران می‌ افتد و کارهای باستانی ما را در آنجا خواهند ساخت و این مال همه مردم ایران می‌شود و کسی نمی‌تواند دست روی آن بگذارد.

وی همچنین گفت: ذهن‌ های خوب از جمله؛ آقای دکتر صدیقیان و دوستان دیگر جمع شدند و از آن طرف جلسات متعدد با بانک ملت گذاشته شد و کورش کارت بیرون دادند و می‌ گفتند در این مملکت این غیر ممکن است و منشور کورش روی کارت گذاشتند و امروز رونمایی خواهد شد و این اتفاق افتاد و هر کسی می‌ تواند از این کارت استفاده بکند و از تراکنش آن می‌توان در ساخت شهرک سینمایی کورش بزرگ استفاده شود و این مال مردم است و مال شخص نیست، که فردا در مورد آن حرف در بیاورند.

پوران درخشنده،سحر جعفری جوزانی، آذر معماریان،مسعود جعفری جوزانی، الیکا عبدالرزاقی، علی نصیریان، امین زندگانی، آناهیتا درگاهی و اشکان خطیبی از حاضرین در این مراسم بودند.

تهیه کننده: دنیای تصویر و جوزان فیلم | نویسنده و کارگردان:مسعود جعفری جوزانی

در ادامه عکس های مراسم فیلم کورش کبیربا حضور بازیگران و هنرمندان را برای شما در سایت کول دانلود آماده کرده ایم.

عکس فیلم کورش کبیر

کتاب فیلم کورش کبیر

عکس مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ

عکس مراسم فیلم کورش بزرگ

مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ

پیش تولید فیلم کورش بزرگ

عکس فیلم کورش بزرگ کورش کبیر

فیلم کورش بزرگ

فیلم کورش کبیر

اکران فیلم کورش کبیر

مراسم پیش تولید فیلم کورش کبیر


ویدیو: بریدن کیک مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ / سحر جعفری جوزانی

ویدیو: مراسم پیش تولید فیلم کورش کبیر / مسعود جعفری جوزانی

ویدیو:مسعود جعفری جوزانی در مراسم پیش تولید فیلم کورش کبیر

ویدیو: علی نصیریان در مراسم پیش تولید فیلم کورش کبیر

>دانلود فیلم کورش کبیر

توضیحی که بتواند به ما در رفع لینک خراب کمک بکند. مثلا چه کیفیتی و چه قسمتی از این سریال مشکل خرابی دارد.

تلگرام کول دانلود
 
اپ کول دانلود
دیدگاه ها

تاکنون 10 نظر ثبت شده است.

 1. درود خدمت شما ادمین محترم میشه ی توضیحی بدید درباره اخرین. اخبار در موزد این فیم لطفا جواب بدید

  • درود بر شما. هیچ خبری نیست. وگرنه در پست درج میشد قطعا.

 2. بیصبرانه منتظر فیلم کوروش بزرگ هستیم
 3. درود

  دداداش لینک مراسم پیش تولید فیلم کورش بزرگ به صورت کامل داخل سایت موجود هست یا نه فقط همین چند تا کلیپه ؟

  • درود. من چیزی ندیدم. همین کلیپ هاست!

 4. درود

  داخل کلیپ ها زده که لینک کامل برنامه داخل سایت موجوده ولی هر چی گشتم پیدا نکردم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  با سپاس

  • درود. فیلم هنوز ساخته هم نشده!

 5. درود منظورم همین برنامه مراسم تولید که زدید لینک کامل برنامه داخل سایت موجود

  با سپاس

  • درود. چی؟

 6. خیلی منتظر این فیلمم
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمامی حقوق نزد کول دانلود محفوظ است و کپی برداری از محتوا با ذکر و درج لینک ما به عنوان منبع بلامانع است طراحی شده توسط تیم کول دانلود