آگهی
دانلود سریال مانکن جشنواره فجر عکس فیلم بازیگرها
خانه » ورزشی » آسیا 2015 » کارلوس کی روش ، قهرمان ملی – مقاله ای از رضا اورنگ

کارلوس کی روش ، قهرمان ملی – مقاله ای از رضا اورنگ

قهرمان ملی تنها به کسی اتلاق نمی شود که مقام قهرمانی کسب کرده باشد. قهرمان ملی کسی است که تمام توان خود را به کار گیرد تا قهرمانی و افتخار یا روحیه قهرمانی را به ملتی هدیه کند خواه بیگانه باشد، خواه اهل آن کشور. وقتی تمام تلاش به کار گرفته شد، اما قهرمانی ظاهری به دست نیامد، آن کسی که باعث این تلاش شده را نیز میتوان قهرمان ملی نام نهاد.

کارلوس کی روشسرمربی توانا و پرتغالی تیم ملی ایران، از زمانی که تیم را به دست گرفت، تمام توان خود را به کار بست تا تیمی قوی، یکدست و دارای روحیه قهرمانی پرورش دهد که با وجود تمام سختی ها و نامردمی هایی که برخی در حق وی روا داشتند این مهم را به انجام رساند.

کدام یک از مربیان ایرانی، به غیر از مرحوم پرویز دهداری، چنین تفکری داشته اند؟ کی روش به گونه ای تیم ملی را هدایت میکند، با آن می خندد و فریاد می کشد که گویی یک ایرانی متعصب دو آتشه ایرانی است. روز جمعه همه شاهد بودند وقتی تیم ایران با ناداوری مواجه شد، چه خونی در چهره کی روش دوید و چه سینه ای برای تیم ملی ایران سپر کرد.

کی روش تنها سر مربی تیم ملی ایران است که توانست یکدلی و یکرنگی را میان بازیکنان بیاورد. برای اولین بار است که شاهد وحدت بازیکنان داخل زمین و روی نیمکت هستیم. پیش از کی روش همیشه شاهد درگیری بازیکنان با یکدیگر یا مربیان بودند که ضربههای بسیار سختی را نیز تیم ملی و غرور ملی متحمل شد. چه در جام جهانی فوتبال و چه در جام ملتهای آسیا، با وجود شکست همه ایرانیان به تیم ملی خود و سر مربی آن افتخار کردند، زیرا برای اولین بار می دیدند که تیم ملی، نه تنها از بعد فنی، بلکه از لحاظ غیرت ملی نیز در اوج است.

تیم ملی با یک ناداوری به تیم عراق باخت، اما هیچ تماشاگری از دست سرمربی و بازیکنان تیم ملی ناراحت نشد، زیرا شاهد تلاش قهرمانانه آنان تا آخرین لحظه بودند. کی روش سربازانی را برای ایران تربیت کرده که تا پای جان در میدان سبز خستگی ناپذیری میجنگند و برای غرور ملی و مردم آن جانفشانی میکنند. اکثر مردم، سرمربی توانا و بازیکنان کوشای تیم ملی را دوست دارند و به آنان احترام میگذارند ،اما متاسفانه برخی از مسوولان و مربیان وطنی که میخواهند همه چیز در ید قدرت آنان باشند، چشم دیدن کارلوس کی روش و مربیان مجرب و باغیرتی چون او را ندارند. این بارها در مملکت ما اتفاق افتاده و خواهد افتاد، بزرگترین دلیل ناکامی های تیم ایران از همینجا ناشی می شود.

جمعه بسیاری از مردم وطنپرست ایران برای باخت تیم ملی اشک ریختند و سر بر دیوار کوبیدند، اما دشمنان کی روش، نه تنها از باخت ایران ناراحت نشدند، بلکه در دل سنگ خود قند آب کردند و لبخند شادی بر لبانشان آوردند! براستی اینان که این گونه فکر میکنند، چطور میخواهند تیم ملی را هدایت کنند؟!

کی روش با وجود مخالفها و چوب لای چرخ گذاشتنهای برخی از مربیان داخلی، مسوولان و صد البته بعضی از رسانه ها که برای همه شناخته شده اند، تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم ملی و جوانان ایران زمین به کار گرفت. مردم سالها بود که همین را می خواستند، دلسوزی یک سرمربی برای تیم ملی. جایی که ضعیف ترین تیمها، چندین بازی دوستانه انجام داده بودند، کی روش و بازیکنان تیم ملی در حسرت حتی یک بازی دوستانه خوب ماندند. برای اولین بار در تاریخ تیم ملی ایران، دفاع آن منسجم دیده شد و دیگر کسی نگران کرنر و ضربه آزاد زدن تیمهای حریف نبود، زیرا کی روش با طرحها و برنامه های خود این نقطه ضعف همیشگی تیم ایران را برطرف کرده بود.

مهم نیست اندک مربیان و مسوولانی مخالف کی روش باشند، مهم مردم هستند که به کی روش و تیم جنگنده او احترام میگذارند و به آنان عشق میورزند. کارلوس کی روش و بازیکنان تیم ملی با غرور پای به خاک وطن بگذارند، زیرا مردم قدردان ایران زمین از آنان همانند قهرمانان ملی استقبال خواهد کرد.

سید رضا اورنگ

کلیپ : واکنش های دیدنی کی روش در جام ملت ها
تلگرام کول دانلود

راهنما

> راهنمای دانلود: پس از کلیک بر لینک سرور ، گزینه دانلود عادی و سپس لینک دانلود پیشنهادی

کلیک کنید تا فایل آغاز به دانلود کند. / آموزش تصویری: اپرا

> آموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم: در Km Player، کلیک راست کرده، سپس گزینه Open آن گاه

Load External Audio و در پایان فایل صوتی مورد نظر را برگزینید.

> جهت دیدن بدون مشکل فیلم ها، K-Lite (ویندوز) و BSPlayer یا QQPlayer (اندروید) دانلود کنید.

> دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید. رضایت شما هدف ماست.

> آموزش ادامه دانلود لینک های از کار افتاده

> آموزش سوییچ فایل های دوزبانه

> راهنمای کیفیت فیلم ها

دیدگاه ها
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمامی حقوق نزد کول دانلود محفوظ است و کپی برداری از محتوا با ذکر و درج لینک ما به عنوان منبع بلامانع است طراحی شده توسط پارس تمز
logo-samandehi